Autor bloga

Rodzinka Turystyczne Wojaże
Rodzinka Turystyczne Wojaże

   Nazywam się Dariusz Parzniewski. Już od dziecka, marząc o zagranicznych podróżach zbierałem mapy, atlasy oraz przewodniki turystyczne i wędrowałem po nich przysłowiowym palcem po mapie. Można by zatem stwierdzić, że podróże i szeroko rozumiana turystyka to moja pasja od najmłodszych lat. 

   Czując do tego powołanie zdecydowałem się na studia o profilu turystycznym. Podczas studiów zacząłem staż a następnie pracę w biurze podróży, którą wykonuję do chwili obecnej. Dzięki swojej pracy te dziecięce marzenia o podróżach udaje się teraz łatwiej realizować.  Będąc poniekąd ,,sprzedawcą wakacyjnych marzeń” mam możliwość dzielenia się wiedzą oraz podróżniczym doświadczeniem a to co sprawia mi niezmierną przyjemność. Niesamowicie cieszy mnie również widok zachwytu na twarzach osób, którym osobiście pokazuję atrakcyjne turystycznie miejsca. 

   Każdą wolną chwilę poświęcam na bliższe lub dalsze wojaże. Część moich wyjazdów związana jest z pracą, natomiast najczęściej podróżuję prywatnie – w pojedynkę lub w grupie najbliższej rodziny i znajomych.  Często zarażam swoją pasją do podróży innych. Staram się odkrywać nowe dla mnie miejsca ale również powracam często do tych najbardziej ulubionych. Z podróży przywożę wspomnienia, nowe doświadczenia, dodatkową wiedzę oraz wiele fotografii.

   Blog, który czytasz powstał nie tylko jako podsumowanie i pamiętnik z moich dotychczasowych podróży ale służyć ma przede wszystkim jako zbiór praktycznych porad, pomysłów i inspiracji dla Ciebie na krótsze i dłuższe wojaże turystyczne.

Moja Mapa Podróży

   W 1998 r. (miałem wówczas 15 lat) wpadłem na pomysł aby zapisywać w formie numerowanej listy, każdą odwiedzaną przez siebie miejscowość. Lista powstała tak po prostu, bez jakiegoś określonego celu, taka powiedzmy forma kolekcji. Na listę tę wpisuję wszystkie miejscowości, które odwiedziłem bez względu na cel podróży. Czy to był wyjazd nastawiony na zwiedzanie i wypoczynek, do pracy, na zakupy, odwiedziny u rodziny lub znajomych i każdy inny cel, który pozwolił mi fizycznie stanąć w obrębie granic danego miasta czy wioski i przynajmniej w minimalnym stopniu poznać te miejsce. W niektórych z wymienionych na liście miejscowości byłem już przed 1998 r., jednakże trafiły one do mojego spisu dopiero po ponownym ich odwiedzeniu. Pomimo, iż w wielu miejscach bywałem i bywam wielokrotnie to każda z wymienionych na liście miejscowości widnieje na niej oczywiście tylko jeden raz. Dzięki skrupulatnie prowadzonemu od ponad 20 lat spisowi, do chwili obecnej powstała lista 469 odwiedzonych przeze mnie miejscowości z 25 krajów świata. Za pomocą usługi jaką oferuje aplikacja Moje Mapy Google mogę tę listę przenieść na wirtualną mapę, w celu lepszego zobrazowania lokalizacji zwiedzonych miejsc. Zatem przedstawiam Moją Mapę Podróży z zaznaczonymi miejscowościami, które do tej pory odwiedziłem. 

Nagrody i wyróżnienia z kategorii Turystyka:

 

Puchar Burmistrza Mikołowa za zajęcie II miejsca w konkursie na ,,Najlepszego Turystę Kolarza'' KTR MIKOŁO
Puchar Burmistrza Mikołowa za zajęcie II miejsca w konkursie na ,,Najlepszego Turystę Kolarza” KTR MIKOŁO

 


Lubisz i doceniasz moją twórczość? A może moje wpisy pomagają Ci w podejmowaniu podróżniczych decyzji? Jeżeli tak, to w ramach wdzięczności możesz ,,postawić mi kawę” 😉 Za każdą formę wsparcia serdecznie dziękuję i obiecuję przykładać się jeszcze bardziej do pisania ciekawych artykułów inspirujących do podróży.

Postaw mi kawę na buycoffee.to