City Break Rzym – dzień 1

Koncepcja City Break

   City Break są to krótkie, kilku-dniowe lub weekendowe wycieczki do wielkich miast. Specyfika tego typu wyjazdów jest coraz bardziej popularna. Nie każdy może sobie pozwolić na długi urlop. Wówczas taka forma wycieczek jest najbardziej odpowiednia. Powodzenie wyjazdów typu City Break zawdzięcza się przede wszystkim dzięki rozbudowanej siatce połączeń tanich linii lotniczych i dostępności stosunkowo niedrogich noclegów. Mając dostęp do tanich przelotów i noclegów oraz poprzez niewielkie zaangażowanie w samodzielne opracowanie trasy zwiedzania, całkiem łatwo można zorganizować sobie ciekawą wycieczkę np. do włoskiego miasta Rzym

Miasto

   Ze względu na swoją oryginalność i niepowtarzalny klimat Rzym pozostaje w pierwszej piątce moich ulubionych miast. To miasto pełne zabytków i atrakcji turystycznych. Nie sposób je wszystkie naraz poznać. No chyba żebyśmy spędzili w nim kilka lat i skupiali się tylko na eksploracji jego walorów turystycznych. Ogromna ilość kościołów i bazylik, muzeów, starożytnych ruin i budowli, urocze zaułki, ciasne uliczki, wspaniałe fontanny, pomniki i place miejskie. To tylko przykład atrakcyjnych miejsc w Rzymie. 

   Wielokrotnie odwiedzałem te miasto ,,na własną rękę” poznając je myślę, że w dostatecznym stopniu. Trzy dni pobytu w Rzymie to według mnie takie minimum aby zapoznać się z jego najważniejszymi zabytkami.  Miasto można zwiedzać na wiele sposobów, jednak ja najbardziej preferuję metro plus piesze spacery. Mając mniej więcej rozeznanie w topografii Rzymu chciałbym począwszy od tego wpisu i przez dwa kolejne podzielić się swoim pomysłem na trzy trasy pieszych wędrówek po tym starożytnym mieście. Każda trasa jest rozdzielona na osobny dzień, spokojnym tempem zajmuje ok. 5 – 6 godzin, a w czasie przemarszu na swojej drodze napotkamy podstawowe i najważniejsze miejsca, które należy zobaczyć będąc na wycieczce w Rzymie. Ilekroć jestem z rodziną czy ze znajomymi, którzy pierwszy raz odwiedzają Rzym, to każdego dnia zabieram ich właśnie na jeden z tych trzech ulubionych przeze mnie szlaków, po to aby tak jak ja mogli się oni zachwycić pięknem i unikalnością tego miasta. 

City Break Rzym – zwiedzanie miasta – dzień 1

   Mieszkając najczęściej na obrzeżach, w południowo – wschodnich dzielnicach Rzymu bądź poza miastem, w pierwszej kolejności autobusem komunikacji miejskiej przewoźnika Cotral docieram do dworca Anagnina. Anagnina jest stacją końcową linii A rzymskiego metra. Tutaj wsiadam do wagonów metra i jadę aż do stacji Termini, czyli głównego dworca autobusowo – kolejowego w Rzymie. Na Termini przesiadam się do linii metra B, którym jadę dwa przystanki do stacji Colloseo. Tutaj rozpoczyna się moja wędrówka pierwszego dnia po Rzymie. Jej trasa prowadzi przez takie miejsca jak: KoloseumŁuk Konstantyna Wielkiego –  Forum RomanumForum TrajanaKapitolPiazza Venezia i Pomnik Wiktora Emanuela II Fontanna di TreviPiazza di Spagna ze Schodami hiszpańskimi i Kościołem Santa Trinita dei Monti – Park miejski Villa Borghese oraz Piazza del Popolo z dwoma bliźniaczymi kościołami. Zaraz obok Piazza del Popolo jest stacja metra Flamigno, na której kończy się moja piesza wędrówka i skąd linią metra A powracam bezpośrednio do dworca Anagnina.

   Poniżej poglądowa trasa z zaznaczonymi najważniejszymi atrakcjami turystycznymi, które można zobaczyć pierwszego dnia podczas spaceru po Rzymie.

   Rzym to cudowne miasto i aby przedstawić Wam piękno jego wyjątkowych miejsc i zabytków poniżej zamieszczam ich fotografie. 

Koloseum
Koloseum
Widok na Koloseum z tarasu Pomnika Wiktora Emanuela II
Łuk Konstantyna Wielkiego
Rzymskie Forum Trajana
Ruiny zabytkowego Forum Trajana
Forum Romanum
Forum Romanum
Widok na Pomnik Wiktora Emanuela II / Ołtarz Ojczyzny
Pomnik Wiktora Emanuela II / Ołtarz Ojczyzny
Pomnik Wiktora Emanuela II / Ołtarz Ojczyzny
Piazza Venezia – Pomnik Wiktora Emanuela II
Rzymski Kapitol
Wzgórze Kapitol
Kapitol
Fontanna Di Trevi
Kościół Santa Trinita Del Monti
Kościół Santa Trinita dei Monti i Schody Hiszpańskie na Piazza Di Spagna
Bliźniacze Kościoły Santa Maria dei Miracoli oraz Santa Maria in Montesanto na Piazza del Popolo
Piazza del Popolo
Rzymski plac – Piazza del Popolo
Park miejski Villa Borghese
Rzymski park Villa Borghese
Ogrody Villa Borghese
Villa Borghese

 


Lubisz i doceniasz moją twórczość? A może moje wpisy pomagają Ci w podejmowaniu podróżniczych decyzji? Jeżeli tak, to w ramach wdzięczności możesz ,,postawić mi kawę” 😉 Za każdą formę wsparcia serdecznie dziękuję i obiecuję przykładać się jeszcze bardziej do pisania ciekawych artykułów inspirujących do podróży.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

5/5 - (3 votes)
Please follow and like us:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *