City Break Rzym – dzień 2

Zwiedzanie Rzymu – dzień 2

   Rzym – drugi dzień pobytu to połączenie zwiedzania jego enklawy – Watykanu oraz kontynuacja zwiedzania najciekawszych miejsc Wiecznego Miasta.

Watykan

   Najszybszym sposobem dotarcia do najmniejszego państwa na świecie, stolicy Kościoła katolickiego jest podróż metrem. Na dworcu Anagnina wsiadam do wagonów metra linii A, którą jadę bezpośrednio do stacji Ottaviano San Pietro. Na stacji metra Ottaviano opuszczam wagon i kieruję się ku Watykanowi. Stąd pozostaje już tylko kilkaset metrów pieszej wędrówki aby po chwili stanąć na Placu Świętego Piotra w Watykanie.

   Docierając tu obowiązkowo wchodzę do Bazyliki Św. Piotra. Oglądam jej wnętrza wraz z podziemiami, w których znajdują się grobowce oraz stromymi, wąskimi schodami wspinam się na kopułę bazyliki. Z jej wierzchołka rozpościera się szeroka panorama na Watykan i Rzym. Mając więcej czasu można by szczegółowo zwiedzić Muzea Watykańskie. Ja natomiast pobyt w Watykanie często planuję na niedzielę ponieważ zawsze chcę uczestniczyć w modlitwie Anioł Pański z udziałem papieża o godzinie 12 w południe. Jeśli chcesz przeczytać dokładniejszy opis i zobaczyć więcej fotografii z Watykanu zapraszam również do wpisu: Watykan

Rzym

   Po wizycie w Watykanie kieruję się rzymską ulicą Via della Conciliazione ku Zamkowi Św. Anioła. Przechodząc po Moście Św. Anioła przez rzekę Tyber udaję się na zwiedzanie pozostałej części Rzymu. Trasa obejmuje takie miejsca jak: Piazza NavonaPantheonPlac Largo di Torre Argentina Teatr Marcellusa – Bazylika Santa Maria in Cosmedin (z marmurowym medalionem Usta Prawdy) Circo Massimo. Kończąc wędrówkę po Rzymie i idąc przez całą długość Circo Massimo, najstarszego i największego cyrku starożytnego Rzymu dochodzę do stacji metra Circo Massimo. Stację tę obsługuje linia metra B, którą dojeżdżam do dworca Termini. Następnie przesiadam się do linii metra A aby powrócić do dworca Anagnina.

   Poniżej poglądowa trasa z zaznaczonymi najważniejszymi atrakcjami turystycznymi, które można zobaczyć drugiego dnia podczas spaceru po Rzymie.

Bazylika Św. Piotra w Watykanie
Widok z kopuły Bazyliki Św. Piotra na Watykan i Rzym
Zamek i Most Św. Anioła
Piazza Navona
Piazza Navona
Pantheon
Plac Largo di Torre Argentina
Teatr Marcellusa
Teatr Marcellusa
Rzeka Tyber
Bazylika Santa Maria in Cosmedin
Usta Prawdy
Circo Massimo

 


Lubisz i doceniasz moją twórczość? A może moje wpisy pomagają Ci w podejmowaniu podróżniczych decyzji? Jeżeli tak, to w ramach wdzięczności możesz ,,postawić mi kawę” 😉 Za każdą formę wsparcia serdecznie dziękuję i obiecuję przykładać się jeszcze bardziej do pisania ciekawych artykułów inspirujących do podróży.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

5/5 - (3 votes)
Please follow and like us:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *