City Break Rzym – dzień 3

   Dzisiejszego dnia dosyć często będziemy korzystali z metra, ponieważ ciekawe miejsca, które zamierzamy zobaczyć są od siebie troszkę oddalone.

Zwiedzanie Rzymu – dzień 3

   Ostatni dzień zwiedzania Rzymu rozpoczynam od przejazdu metrem linni A do głównego dworca, czyli stacji Termini. Z Termini pieszo udaję się do oddalonej zaledwie 200 metrów dalej Bazyliki Santa Maria Maggiore. Kolejne 50 metrów dalej, na jednej z odchodzących od Bazyliki ulic, stoi Kościół Sant’ Alfonso de Liguori. W kościele tym w każdą niedziele, o dwóch różnych godzinach mamy możliwość uczestniczenia we mszy świętej w języku polskim. Po zwiedzeniu bazyliki i kościoła powracam do dworca Termini.

   Na Termini wsiadam do metra linii B i jadę nim aż do stacji Basilica San Paolo. Sto metrów od tej stacji stoi jedna z czterech bazylik papieskich, Bazylika Św. Pawła za Murami. Na frontowej ścianie kościoła znajduje sie piękna fasada ozdobona złotą mozaiką. Po szczegółowym zwiedzeniu okazałego budynku świątyni i dziedzińca otoczonego kolumnadą kieruję się ku stacji metra na której wysiadłem.

   Stacja Basilica San Paolo obsługuje tylko nitkę metra linii B tak więc wsiadam do pociągu i udaję się do stacji EUR Palasport. Jestem teraz w dzielnicy EUR, która została wydubowana w połowie lat 30-tych ubiegłego wieku z okazji i tak niedoszłej Wystawy Światowej. W miejscu tym pozostały natomiast wybudowane szerokie bulwary oraz wiele monumentalych, surowych w kształtach budynków. Obecnie jest to biznesowa dzielnica Rzymu, w której znajduje się wiele biur, instytucji i urzędów.

   Rzymska Dzielnica Esposizione Universale di Roma (EUR) była ostatnim etapem mojej 3-dniowej wycieczki po ,,Wiecznym mieście”. Jeśli zamierzacie pierwszy raz przyjechać do włoskiej stolicy bardzo polecam spacer według przedstawionych schematów tras. Poznacie w ten sposób najważniejsze jego zabytki i atrakcje turystyczne.

Bazylika Santa Maria Maggiore
Kościół Sant’ Alfonso de Liguori
Bazylika Św. Pawła za Murami
Bazylika Św. Pawła za Murami
Dzielnica Esposizione Universale di Roma (EUR)
Esposizione Universale di Roma
Dzielnica EUR
Powrót do domu 🙂

 


Lubisz i doceniasz moją twórczość? A może moje wpisy pomagają Ci w podejmowaniu podróżniczych decyzji? Jeżeli tak, to w ramach wdzięczności możesz ,,postawić mi kawę” 😉 Za każdą formę wsparcia serdecznie dziękuję i obiecuję przykładać się jeszcze bardziej do pisania ciekawych artykułów inspirujących do podróży.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

5/5 - (3 votes)
Please follow and like us:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *