Cypr rejs statkiem

Cypr – rejs statkiem po morzu

Turkusowa woda, słoneczna pogoda, wspaniałe widoki – czego chcieć więcej ? – oto Cypr!

Cypr – rejs statkiem po morzu 

   Gorąco polecam jedną z najciekawszych i najprzyjemniejszych wycieczek fakultatywnych na Cyprze. Jest to rejs statkiem ,,Black Pearl” stylizowanym na piracki galeon. Półdniowy rejs umożliwia rozkoszowanie się wypoczynkiem i opalaniem na pokładzie statku. Podczas krótkich postojów na otwartym morzu pasażerowie mają okazję korzystać ze słonecznych i orzeźwiających kąpieli oraz nurkowania w krystalicznie czystej wodzie. Płynąc wzdłuż linii brzegowej można nacieszyć oczy i podziwiać wspaniałe widoki cypryjskiego południowo-wschodniego wybrzeża. Aby tego było mało to w restauracji pokładowej nasze podniebienie odczuje eksplozję niesamowitych smaków podczas serwowania lunchu oraz degustacji lokalnych win.

Port w Ayia Napa
Port w Ayia Napa
Statek Black Pearl
Statek Black Pearl
Cypr - Ayia Napa
Cypr – Ayia Napa
Morskie jaskinie Sea Caves w okolicy Ayia Napa
Morskie jaskinie Sea Caves w okolicy Ayia Napa
Cypryjskie wybrzeże
Cypryjskie wybrzeże
Cypr - Sea Caves
Cypr – Sea Caves
Klify morskie
Klify morskie

   Rejs, którego miałem okazję osobiście doświadczyć rozpoczął się w porcie w Ayia Napa. Płynęliśmy wzdłuż wybrzeża i opływając Półwysep Cape Greco dotarliśmy do miejscowości Protaras. Droga powrotna z Protaras była odzwierciedleniem drogi, którą pokonaliśmy w tę stronę. Po drodze korzystaliśmy z kąpieli w morzu i podziwialiśmy wspaniałe wybrzeże. W pamięć najbardziej zapadła mi poszarpana linia brzegowa, ze stromymi klifami i morskimi jaskiniami Sea Caves oraz Błękitną Laguną Blue Lagoon. Przez tysiące lat woda morska wyżłobiła tu w kredowych skałach niesamowite formacje skalne i groty. Błękitna Laguna natomiast jest jednym z nielicznych miejsc na Cyprze, w którym to można spotkać delfiny i żółwie morskie. Nie zapomnę też niesamowitego, turkusowego kolorytu i przezroczystości wody w tej części Morza Śródziemnego.

Orzeźwiająca kąpiel w morzu
Orzeźwiająca kąpiel w morzu
Krystalicznie czysta woda
Krystalicznie czysta woda
Kościół Agioi Anargiroi
Kościół Agioi Anargiroi
Cypryjskie, klifowe wybrzeże
Cypryjskie, klifowe wybrzeże
Cypr - Protaras
Cypr – Protaras

   Tak więc nie zapomnijcie okularów przeciwsłonecznych, olejku do opalania, stroju kąpielowego oraz aparatu fotograficznego i ruszajcie na jedną z najciekawszych wycieczek fakultatywnych na Cyprze jaką jest rejs pirackim galeonem po morzu.


Lubisz i doceniasz moją twórczość? A może moje wpisy pomagają Ci w podejmowaniu podróżniczych decyzji? Jeżeli tak, to w ramach wdzięczności możesz ,,postawić mi kawę” 😉 Za każdą formę wsparcia serdecznie dziękuję i obiecuję przykładać się jeszcze bardziej do pisania ciekawych artykułów inspirujących do podróży.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

5/5 - (2 votes)
Please follow and like us:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *