Dobrze zaplanuj czas podróży, aby wybrać najlepszy miesiąc na urlop. Poznaj klimat i pogodę w Nowej Zelandii w poszczególnych regionach. Pomoże Ci to w podjęciu decyzji, Nowa Zelandia kiedy jechać.

Zapierające dech w piersiach krajobrazy Nowej Zelandii przyciągają turystów z całego świata. Wrażenie robi fauna i flora, wystarczy odwiedzić parki narodowe. Jest to kraj, który sprzyja aktywności na świeżym powietrzu. Temperatura i opady są zmienne, wpływają na ruch turystyczny. Pora sprawdzić, Nowa Zelandia kiedy jechać, jaki panuje klimat.

Nowa Zelandia kiedy jechać? Poznaj informacje praktyczne

Przed przyjazdem dowiedz się, jakie są temperatury w Nowej Zelandii, bo pogoda w tym miejscu jest zróżnicowana. Powinny interesować Cię także opady deszczu, bo zbyt intensywne potrafią popsuć urlop. Inny będzie klimat i pogoda na wyspie południowej niż na wyspie północnej. Zawsze powinieneś sprawdzić temperaturę morza i powietrza w konkretnych destynacjach, czyli przykładowo w Wellington, Christchurch, Auckland, Queenstown itd.

Nowa Zelandia leży na Oceanie Spokojnym, co już jest dla Ciebie dużą podpowiedzią. Panuje klimat oceaniczny. Oznacza to, że są łagodne zimy, ciepłe lata i niestety sporo opadów deszczu. Wysoki sezon turystyczny jest w styczniu i grudniu, co wiąże się z tłumami i wysokimi cenami. Jeśli lubisz spokój, to nie będzie to dla Ciebie dobry czas na wakacje. Z kolei na niski sezon turystyczny możesz liczyć od maja do września.

Kiedy wybrać się na wakacje do Nowej Zelandii?

Nowa Zelandia w styczniu ma korzystne warunki pogodowe. Dla wielu osób będzie to idealny czas na podróż, bo średnia pogoda prezentuje się następująco: średnia temperatura w dzień 23 st. C, w nocy 18 st. Możesz liczyć na relatywnie niski poziom wilgotności. Nie ma zbyt dużo opadów deszczu. C. Z kolei temperatura wody wynosi mniej więcej 23 st. C. Nowa Zelandia w lutym wygląda bardzo podobnie, jest też nieznacznie więcej opadów atmosferycznych. Nie brakuje słonecznych dni, które sprzyjają aktywnemu wypoczynkowi, zwiedzaniu. W lutym powietrze jest czyste, przez co musisz uważać na silne promieniowanie ultrafioletowe.

Nowa Zelandia w marcu to najlepszy czas na podróż dla osób, które nie przepadają za wysokimi temperaturami. W dzień nie przekraczają one zazwyczaj 22 st. C. Natomiast nocą temperatura wynosi około 17 st. C. To właśnie w marcu kończy się lato w Nowej Zelandii. Wiąże się to oczywiście z obniżeniem temperatury, pogorszeniem pogody. Nadal jednak możesz liczyć na aż dziewięć godzin słońca za dnia, co wystarczy na komfortowy relaks i zwiedzanie.

Nowa Zelandia od kwietnia do czerwca – co warto wiedzieć przed wyjazdem?

Nowa Zelandia w kwietniu pod kątem klimatu i pogody przypomina polską jesień. Dla wielu osób jest to wspaniały okres. Średnia temperatura w dzień nie przekracza zwykle 20 st. C.  Nocą spada do mniej więcej 16 st. C. Woda nadal jest relatywnie ciepła, jej temperatura wynosi 21 st. C. Kwiecień to dobra pora dla miłośników podróżowania. Nie jest już bardzo ciepło, co sprzyja pieszym wędrówkom. Jeśli lubisz aktywną turystykę, to warto odwiedzić Nową Zelandię właśnie w tym miesiącu. Nie ma jednak zbyt wiele słońca, wzrasta ilość opadów.  

Nowa Zelandia w maju wiąże się ze średnią temperaturą 16 st. C., w nocy nie przekracza zwykle 13 st. C. Jeszcze chłodniej jest w czerwcu. Temperatura wody wynosi 18 st. C. Rozpoczyna się zima, w poszczególnych regionach może być zaledwie kilka stopni ciepła. Większość dni to niestety opady deszczu. Jeśli nie pada, to jest sucho. Nowa Zelandia w czerwcu nie będzie odpowiednia dla osób, które chcą wypocząć.

Kiedy jechać do Nowej Zelandii w tegoroczne wakacje?

Nowa Zelandia w lipcu to zima, odwrotnie do pory roku w Polsce. Warto odwiedzić ją w tym okresie, jeśli liczyć na niskie ceny i brak tłumów. Nie jest to jednak dobry czas na aktywne zwiedzanie i spędzanie czasu na świeżym powietrzu. Nowa Zelandia w sierpniu trochę straszy zimnem, bo temperatury wynoszą kilka stopni, a nocą są ujemne. Kolejnego miesiąca przychodzi już wiosna.

Nowa Zelandia we wrześniu ma już temperatury o kilka stopniu wyższe i zwykle możesz zapomnieć o przymrozkach. Zdecydowanie cieplej jest w październiku, średnio 17 st. C. w dzień. Nowa Zelandia w listopadzie ma do zaoferowania do nawet dziesięciu godzin słonecznych i niewiele opadów. Temperatura wzrasta do 19 st. C. Nowa Zelandia w grudniu to dobry czas na to, aby wybrać się na wakacje, bo jest słonecznie i ciepło.

Nowa Zelandia pogoda a najlepszy czas na wyjazd wakacyjny

Nowa Zelandia to kraj mający wiele do zaoferowania turystom. Jest atrakcyjny pod względem warunków pogodowych, krajobrazów. Możesz liczyć na bardzo rozbudowaną infrastrukturę turystyczną. Informacje na temat klimatu i pogody w Nowej Zelandii są łatwo dostępne, dlatego warto je sprawdzić w celu wybrania najlepszego czasu na podróż do tego miejsca.

Bartek (25)

Jest zapalonym podróżnikiem i fotografem, którego pasja do odkrywania nieznanych zakątków świata stała się fundamentem dla tego bloga. Dzięki swoim licznych podróżom, Bartek dzieli się z czytelnikami unikalnymi historiami i praktycznymi poradami, inspirując ich do własnych przygód. Jego misją jest pokazywanie, że podróżowanie
to najlepsza forma edukacji i rozwoju osobistego.