Lot do Australii to z pewnością ciekawa propozycja, która może zainteresować niejednego podróżnika. Ile trwa lot do Australii? Jaka jest cena biletów? Sprawdź najważniejsze informacje dotyczące podróży z Polski do Australii!

Podróż do Australii to marzenie wielu turystów. To wyjątkowe państwo cechuje się unikatowym klimatem, a liczba pogodnych dni w roku zdecydowanie zachęca do turystyki. Ile trwa lot z Polski do Australii? Jakie linie lotnicze obsługują tak odległe kierunki podróży? Zobacz, w jakiej cenie polecisz na wakacje i ile trwa lot do Australii!

Podróż do Australii – ile kosztuje tani lot?

Australia to atrakcyjny kierunek podróży, popularny zarówno wśród turystów, jak i osób, poszukujących miejsca do życia na stałe. Niestety, przez wzgląd na ogromną odległość, jaka dzieli Europę i Australię, ceny lotów są stosunkowo wysokie i są zależne od różnych czynników, związanych na przykład z liczbą przesiadek. Najtańsze przeloty w klasie ekonomicznej do stolicy Australii to koszt około 3100 złotych. Oczywiście planując podróż na tak odległy kontynent, jakim jest Australia warto od czasu do czasu sprawdzić aktualne oferty przelotów. W ten sposób możemy znaleźć bilety, które pozwolą skrócić czas podróży przy zachowaniu naprawdę atrakcyjnej ceny.

Ile trwa lot do Australii z polskiego lotniska? Sprawdź czas podróży do Melbourne i Sydney

Przez wzgląd na ogromną odległość między Polską a Australią niestety nie możemy liczyć na bezpośredni lot z Warszawy, czy innego miasta wprost do Australii. Zdecydowana większość lotów obejmuje jedną lub dwie przesiadki, które dodatkowo wpływają na czas podróży. Zatem ile trwa lot do Australii? Taka podróż może zająć średnio około 24 godzin, jednak dokładny czas trwania lotu może się różnić w zależności od wielu czynników, takich jak prędkość samolotu, warunki atmosferyczne, czy ilość międzylądowań. W zależności od konkretnego planu podróży lot może więc potrwać zaledwie 21 godzin, ale w skrajnych przypadkach może być to 30 godzin lub więcej. Dla podróżujących, którzy nie lubią spędzać tak wielu godzin w powietrzu, ciekawym rozwiązaniem może być podział trasy na dwa przeloty z przerwą w jednym z miast przesiadkowych. W ten sposób podczas lotu do Sydney możesz zatrzymać się w Katarze, Chinach, czy Japonii, by odpocząć i następnie ruszyć w dalszą podróż.

Odległość pomiędzy Polską a Australią? Co wpływa na trasę lotu?

Geografia jest nieubłagana, Polska i Australia znajdują się na osobnych kontynentach, a nawet na przeciwnych półkulach naszej planety. Nic więc dziwnego, że Polskę i Australię w linii prostej dzieli odległość około 15 tysięcy kilometrów! To naprawdę ogromny dystans, który może ulec wydłużeniu w zależności od tego, jakie miasta chcemy ze sobą zestawić. Australia to kraj o ogromnej powierzchni, liczącej ponad 7 milionów kilometrów kwadratowych. Z tego względu inna odległość dzieli Polskę od Perth, czyli miasta zlokalizowanego na zachodnim wybrzeżu Australii i stolicy kraju, czyli Sydney, które znajduje się na przeciwnym krańcu lądu.

Ile kosztuje bilet lotniczy do Australii z przesiadką oraz bezpośredni?

Ceny biletów lotniczych do Australii są bardzo zróżnicowane i zależą od wielu czynników. Zacznijmy od tego, że planując podróż z Polski, nie możemy liczyć na lot bezpośredni do żadnego z australijskich miast. Konieczna będzie więc przesiadka, na przykład w Singapurze, Pekinie, Abu-Zabi, Los Angeles, czy Tokio. Łączna cena lotu z przesiadką mieści się w przedziale od 3 tysięcy złotych nawet do 12 tysięcy złotych za jedną osobę w przypadku podróży w klasie ekonomicznej. Wyższy standard oczywiście oznacza konieczność poniesienia wyższych kosztów. Miejsce oraz ilość przesiadek sprawiają, że czas podróży może się różnić. Warto korzystać z wyszukiwarek lotów, które zaproponują możliwie jak najbardziej dogodne warunki przelotu. Często może okazać się, że loty z jedną przesiadką w Singapurze czy Hongkongu będą dostępne w naprawdę atrakcyjnej cenie, a taki plan podróży z pewnością pozwoli skrócić czas spędzony w powietrzu.

Jakie linie lotnicze oferują lot z Polski do Australii?

Przeloty z Warszawy do Sydney, Canberry, czy innych dużych miast w Australii są oferowane przez różne linie lotnicze. Warto przy tym podkreślić, że zdecydowana większość podróży obejmuje przesiadki po drodze, które wiążą się ze zmianą przewoźnika. Część z nich preferuje loty przez Dubaj, inne przez Chiny, jeszcze inne przez Japonię. Na szczęście z pomocą przychodzą liczne wyszukiwarki, które pozwalają znaleźć najlepsze oferty biletów. W końcu kilkadziesiąt godzin spędzonych w ciasnym samolocie oraz na lotniskach w oczekiwaniu na kolejne przeloty z pewnością mogą sprawiać spory problem osobom, które nie lubią długich podróży. Nieco inaczej sytuacja kształtuje się w przypadku fanatyków samolotów. Dla tej grupy turystów każde rozwiązanie będzie dobre, a długi lot może być ciekawym przeżyciem nie tylko dla miłośników podróżowania.

Czas lotu do Australii – najpopularniejsze, najczęściej zadawane pytania

Australię i Polskę dzieli w linii prostej około 15 tysięcy kilometrów odległości. Tak duży dystans sprawia, że dostępne są wyłącznie loty z przesiadką lub przesiadkami. Nawet najbardziej nowoczesne samoloty nie są bowiem w stanie wytrzymać czasu lotu bezpośredniego z Europy do Australii i wymagają międzylądowania w celu uzupełnienia paliwa. Dokładny czas trwania podróży zależy od wielu czynników i trwa średnio około 24 godzin. W praktyce średni czas lotu może wynieść nawet kilkadziesiąt godzin w zależności od wybranej trasy oraz liczby przesiadek realizowanych po drodze. Ponadto czas podróży może się wydłużyć w przypadku trudnych warunków atmosferycznych. Pomimo iż podróż do Australii jest stosunkowo długa i może naprawdę zmęczyć, z pewnością warto latać w tak atrakcyjne, choć z punktu widzenia Europejczyków nieco egzotyczne miejsca. Lokalne atrakcje oraz wyjątkowy klimat z pewnością wynagrodzą poniesiony wysiłek.

Bartek (25)

Jest zapalonym podróżnikiem i fotografem, którego pasja do odkrywania nieznanych zakątków świata stała się fundamentem dla tego bloga. Dzięki swoim licznych podróżom, Bartek dzieli się z czytelnikami unikalnymi historiami i praktycznymi poradami, inspirując ich do własnych przygód. Jego misją jest pokazywanie, że podróżowanie
to najlepsza forma edukacji i rozwoju osobistego.