Zastanawiasz się nad wakacyjną wycieczką i myśli zaczynają krążyć wokół Australii? Kraj ten jest bardzo daleko od nas, ale nie oznacza to tego, że australijskie miasta nie są warte zainteresowania – jest wręcz dokładnie odwrotnie. Z jakim biurem do Australii?

Wycieczka do Australii to świetny pomysł, ale jednocześnie trzeba pamiętać o tym, że wyjazd musi być dobrze zaplanowany. Nie chodzi w tym momencie tylko o ewentualne zwiedzanie Australii i Nowej Zelandii. Podróż do Australii w celach turystycznych powinna być dokładnie zaplanowana. Oczywiście znajdą się pewnie tacy, którzy powiedzą, że spontaniczny wyjazd do Australii ma sens. Takie osoby można zrozumieć, aczkolwiek wakacje w Australii na własną rękę to ryzyko. Dużo lepiej zainteresować się ofertami biur podróży. Z jakim biurem do Australii?

Wycieczka do Australii

Eskapada na inny kontynent to zawsze duże wydarzenie. Wydarzenie wymagające sporych nakładów finansowych. Niemniej jednak zostawmy w tym momencie pieniądze. Przyjmijmy, że te nie stanowią problemu.

Poza tym gdziekolwiek byśmy się nie wybrali, zawsze można natknąć się na hotele o różnym standardzie. Nie bez znaczenia w tym wszystkim są też oczywiście miasta. Sydney, Melbourne, Perth czy Brisbane to miasta, o których z pewnością słyszeli wszyscy. Fakt ten naturalnie ma też swoje przełożenie na ceny, jakich należy się spodziewać.

Historia Australii

Gdziekolwiek byśmy nie podróżowali, dobrze jest wiedzieć coś na temat historii danego kraju. W przypadku wyjazdu na wakacje do Australii nie sposób nie odnieść się do Aborygenów. Aborygenami określa się rdzennych mieszkańców Australii. Ich przodkowie pojawili się na kontynencie tysiące lat temu. Rdzennych mieszkańców Australii zaliczamy do rasy australoidalnej. Obecnie za najbliższych przodków Aborygenów uważa się plemiona, które żyją na Papui-Nowej Gwinei.

Czy w Australii obowiązuje wiza?

Z jakim biurem do Australii? To niezwykle ważne pytanie wiąże się z zadbaniem o wizę. Polscy obywatele muszą pamiętać o tym, że posiadanie wizy to niekiedy konieczność. Tyczy się to wyjazdów w celach turystycznych i biznesowych na okres nie dłuższy niż 3 miesiące. O wizę można aplikować online i co najważniejsze, można ją nabyć za darmo.

Gdyby kogoś interesowały szczegółowe informacje, dobrze jest zapoznać się ze stroną internetową Ministerstwa ds. Imigracji i Obywatelstwa Australii.

Wycieczki objazdowe czy fakultatywne?

Zastanawiasz się nad tym, czy warto postawić na wycieczki fakultatywne? Dla niezorientowanych – chodzi o ponadprogramowe wycieczki niewliczone w cenę. Jeśli nie wiesz, co warto zobaczyć w Australii, na pewno są to propozycje, nad którymi przydałoby się dokładnie pochylić. Wycieczki objazdowe to z kolei gwarancja wielu niesamowitych miejsc i dużej dawki wiedzy. Jeden i drugi pomysł na wypoczynek ma swoje zalety. Najważniejsze jest to, że mamy wiele miejsc tętniących życiem. Miejsc. obok których trudno jest przejść obojętnie.

Warto również pamiętać o tym, jaka waluta obowiązuje w Australii – to dolar australijski.

Wybrzeże Australii – co warto zobaczyć?

Już wiesz, z jakim biurem do Australii? Jeśli tak, już niedługo Twoim oczom ukażą się malownicze krajobrazy w połączeniu z mnóstwem atrakcji. W przypadku Australii nie można też zapomnieć o kangurach. Zwierzęta te z pewnością wywołują spore zainteresowanie.

O możliwych atrakcjach można powiedzieć wiele i co najważniejsze, są to zróżnicowane propozycje. Oto krótka lista, której bezwzględnie należy się przyjrzeć:

  • Great Ocean Road – malownicza trasa w południowej części kraju,
  • Uluru – formacja skalna w centralnej części Australii (formację tą znajdziemy w parku narodowym Uluru-Kata Tjuta),
  • Wielka Rafa Koralowa – największa rafa koralowa na świecie (położona jest wzdłuż północnych wybrzeży kraju),
  • Sydney Opera House – gmach opery w stylu nowoczesnego ekspresjonizmu,
  • Harbour Bridge – most w Sydney nad zatoką Port Jackson,
  • Alice Springs – miasto znane z powieści Nevila Shute’a (Miasteczko jak Alice Springs).

Naturalnie to tylko przykłady. W końcu do listy można dodać choćby Tasmanię, Queensland czy Góry Błękitne.

Z jakim biurem do Australii?

Wiele osób może zastanawiać się nad tym, z jakim biurem do Australii, ale warto spojrzeć na to wszystko w szerszej perspektywie. Istotna jest choćby kwestia wizy (wiza jest bezpłatna) – wniosek o pozwolenie na pobyt można składać za pośrednictwem strony internetowej Ministerstwa ds. Imigracji i Obywatelstwa Australii. Poza tym wyjazdy często wiążą się z chęcią zobaczenia wielu ciekawych miejsc – a tak się składa, że mowa o kraju, w przypadku którego atrakcji nie brakuje. Nie bez znaczenia jest też to, że na pogodę w Australii trudno narzekać.

Wylot do Australii w połączeniu z odpowiednio dobranym biurem podróży to gwarancja niezapomnianych wrażeń.

Bartek (25)

Jest zapalonym podróżnikiem i fotografem, którego pasja do odkrywania nieznanych zakątków świata stała się fundamentem dla tego bloga. Dzięki swoim licznych podróżom, Bartek dzieli się z czytelnikami unikalnymi historiami i praktycznymi poradami, inspirując ich do własnych przygód. Jego misją jest pokazywanie, że podróżowanie
to najlepsza forma edukacji i rozwoju osobistego.