Australia to wyjątkowy kraj wyspiarski oferujący mnogość atrakcji. Masz ochotę odwiedzić Wielką Rafę Koralową lub poznać bliżej kangury? Zobacz, ile kosztuje bilet do Australii i zaplanuj podróż w atrakcyjnej cenie!

Australia to ciekawy kierunek wakacyjnych wyjazdów. Wybierz się na drugą półkulę ziemską, sprawdź, jak żyli na tych ziemiach Aborygeni, zobacz na własne oczy kangury i odwiedź Wielką Rafę Koralową. To wszystko oczywiście korzystając z tanich biletów lotniczych do Australii! Ile kosztuje bilet do Australii? Sprawdź i zaplanuj swoją australijską podróż za pół ceny!

Jakie są średnie ceny biletów lotniczych do Australii?

Australia to kraj położony w odległości ponad 15 tysięcy kilometrów w linii prostej od Polski. Z tego względu cena lotu może znacząc się różnić w zależności od wielu czynników. Ile kosztuje bilet do Australii? Co do zasady, średni koszt lotu do Australii w dwie strony wynosi około 4500 złotych za osobę, podróżującą w klasie ekonomicznej. Jeżeli planujesz podróż do Australii, możesz znaleźć tańsze loty pod warunkiem rezerwacji biletów z odpowiednim wyprzedzeniem. Podróż z Polski do Australii zapewnia kilku różnych przewoźników, którzy obsługują loty międzykontynentalne. Od ręki dostępne są loty z Warszawy do Sydney, czy Perth. Ciekawym rozwiązaniem, które często może okazać się istotnie tańsze będzie lot z Wrocławia na lotnisko Sydney Kingsford Smith. Co ciekawe, w samej Australii znajduje się ponad 400 lotnisk, jednak miejscem docelowym nasze podróży mogą być wyłącznie największe lotniska zlokalizowane w pobliżu dużych ośrodków miejskich.

W którym miesiącu można znaleźć najtańszy lot do Australii?

Najtańsze bilety lotnicze na loty z Polski do Australii zwykle można znaleźć w marcu, kiedy to ten kierunek podróży cechuje się najmniejszym zainteresowaniem wśród turystów. Ile kosztuje bilet do Australii o tej porze roku? Jeżeli dokonamy rezerwacji z odpowiednim wyprzedzeniem, możliwe jest znalezienie tanich biletów w cenie nawet około 1500 PLN za osobę w klasie ekonomicznej. Mowa tu oczywiście o cenie biletu na lot w jedną stronę. W porównaniu do średniego kosztu przelotu jest to bardzo atrakcyjna oferta, która powinna zainteresować wszystkie osoby, które chcą obniżyć koszty związane z podróżą do Australii. Z reguły najniższe ceny obejmują loty z przesiadkami w Katarze lub w Chinach, przy czym niektórzy przewoźnicy realizują tego rodzaju loty z dwoma międzylądowaniami, co znacząco wydłuża czas podróży i rodzi wiele rozmaitych problemów. Niestety, przez wzgląd na odległość, nie znajdziemy tanich, a zarazem bezpośrednich lotów z Polski do Australii. Pozostają więc przeloty tanimi liniami lotniczymi.

Koszt biletu na tani lot do Australii – jak obniżyć koszt biletu i podróży? Tanie bilety last minute

Co do zasady, cena biletu lotniczego zależy od wielu czynników, do których zaliczyć możemy między innymi termin podróży, łączny czas lotu, czy oczekiwania finansowe danego przewoźnika. Z reguły na tańsze bilety możemy liczyć w miesiącach znajdujących się poza sezonem urlopowym, czyli późną jesienią, czy wczesną wiosną. Wbrew pozorom takie rozwiązanie w przypadku Australii może być naprawdę dobrym pomysłem. Ten kraj leży bowiem na przeciwnej stronie kuli ziemskiej, a co za tym idzie zarówno w listopadzie, jak i w marcu warunki pogodowe będą nad wyraz korzystne i z pewnością trudno będzie narzekać na niskie temperatury. Warto rozpocząć planowanie podróży z odpowiednim wyprzedzeniem, tak by porównywać oferty lotów z dużym wyprzedzeniem czasowym. Takie rozwiązanie z pewnością pozwoli zarezerwować bilet w o wiele lepszej cenie. Ciekawą propozycją mogą być także oferty last minute, które także cechują się o wiele bardziej atrakcyjnymi kosztami, aniżeli ma to miejsce w przypadku standardowych biletów. Poszukując najlepszej ceny podróży, warto także rezerwować bilety na lot do Australii oraz na lot powrotny. Wyszukiwarka często umożliwia porównanie cen biletów lotniczych, gdzie przelot w obie strony będzie tańszy, niż pojedynczy bilet do miejsca docelowego.

Ile trwa lot do Australii z Polski?

Wycieczka do Australii wiąże się z koniecznością wyboru lotu z międzylądowaniami. Tak duża odległość pomiędzy Europą i Australią sprawia bowiem, że żaden z przewoźników nie oferuje bezpośrednich lotów do Sydney, Melbourne, czy Canberry. W zależności od oferty konkretnego przewoźnika, czas lotu może wynosić od 21 godzin w przypadku najkrótszych połączeń, nawet do ponad 30 godzin w przypadku dwóch lub więcej przesiadek, realizowanych po drodze. Wpływ na czas podróży mogą mieć także warunki atmosferyczne, które mogą ulegać dynamicznym zmianom szczególnie w rejonie oceanicznym. Z tego względu, nawet jeżeli wylot będzie miał miejsce w słonecznej aurze, podróż pomiędzy kontynentami może zmienić warunki pogodowe o przysłowiowe 180 stopni. W przypadku lotu do tak odległej lokalizacji czas podróży zwykle nie odgrywa jednak aż tak istotnej roli. Dlatego, jeżeli natrafisz na atrakcyjną ofertą, zarezerwuj tanie bilety, by nie martwić się tym później. 

Ile kosztuje bilet do Australii? Porównanie cen biletów lotniczych z Polski do Australii – najczęściej zadawane pytania

Najtańsze loty do Australii można znaleźć w cenie poniżej dwóch tysięcy złotych za osobę. Taka kwota wydaje się być naprawdę rozsądną propozycją, jeśli chcesz zobaczyć na własne oczy wyjątkowe krajobrazy Australii. Ceny biletów lotniczych mogą się różnić w zależności od doboru trasy, terminu podróży, czy miejsca, z którego odbędzie się wylot. Linie lotnicze oferują bowiem loty z Krakowa, jak i Warszawy oraz innych polskich miast. Planując podróż na daleki kontynent, należy wziąć pod uwagę oferty przygotowane przez linie lotnicze i agencje podróży. Takie propozycje mogą być zdecydowanie bardziej atrakcyjne aniżeli samodzielnie zaplanowana logistyka i pobyt na miejscu. Warto pamiętać także o tym, że dłuższy pobyt w Australii wymaga posiadania odpowiedniej wizy, uprawniającej do czasowego lub stałego pobytu w tym kraju. Co ważne, aspekt cenowy nie zawsze jest najistotniejszym kryterium wyboru lotu. Czasami warto zapłacić nieco więcej, na przykład w przypadku gdy nasza podróż obejmie lot od razu do Melbourne lub innego miasta w Australii, bez czasochłonnych, wielogodzinnych przesiadek po drodze. Oczywiście w chwili obecnej nie istnieją bezpośrednie połączenia lotnicze pomiędzy Europą i Australią, jednak mimo wszystko lepszym rozwiązaniem będzie jedna, krótka przesiadka, zamiast dwóch międzylądowań i kilkugodzinnego oczekiwania na kolejny lot, zanim jeszcze dotrzemy na teren Australii.

Bartek (25)

Jest zapalonym podróżnikiem i fotografem, którego pasja do odkrywania nieznanych zakątków świata stała się fundamentem dla tego bloga. Dzięki swoim licznych podróżom, Bartek dzieli się z czytelnikami unikalnymi historiami i praktycznymi poradami, inspirując ich do własnych przygód. Jego misją jest pokazywanie, że podróżowanie
to najlepsza forma edukacji i rozwoju osobistego.