Planujesz wyjazd do Australii? Z pewnością marzy Ci się idealna pogoda. Powinna interesować Cię temperatura i opady. Dowiedz się, kiedy lecieć do Australii, aby trafić na ciepłe dni i ominęła Cię deszczowa pogoda.

Jeśli zastanawiasz się, kiedy najlepiej lecieć do Australii, to powinieneś najpierw sprawdzić średnie temperatury powietrza i wody w poszczególnych miesiącach. Ułatwi to wybranie najlepszego okresu na przyjemne spędzenie urlopu. Sydney? Melbourne? A może Nowa Zelandia? Sprawdź, kiedy lecieć do Australii oraz jaka jest pogoda i klimat w wybranych miejscach.

Kiedy lecieć do Australii? Najpierw sprawdź klimat i pogodę!

W poszczególnych regionach Australii panują nieco inne warunki klimatyczne. Temperatura wody w Australii i powietrza różnią się w konkretnych obszarach w mniejszym lub większym stopniu. Wpływa na to wiele czynników, nie tylko pora roku. Poszczególne części Australii mniej lub bardziej nadają się do plażowania i kąpieli. Nie zawsze możesz liczyć na słoneczny dzień, bo mogą być opady deszczu. Będą one szczególnie uporczywe, jeśli trafisz na porę deszczową.

Czasem wręcz uniemożliwia to spędzenie czasu na zewnątrz, zwiedzanie, to samo zresztą jest przy zbyt wysokich temperaturach. Sprawdź pogodę w Australii już przy planowaniu wakacji, aby dobrze się do nich przygotować. Temperatura w ciągu dnia może być tak wysoka, że nawet w cieniu nie znajdzie chwili wytchnienia. Klimat w Australii jest bardzo zróżnicowany, co wynika z ogromnej powierzchni całego kontynentu. Pogoda zmienia się także z powodu sporych różnic w ukształtowaniu terenu. Średnia temperatura w ciągu dnia będzie inna północnej części Australii niż w południowej Australii.

Jaka jest pogoda w Australii na początku roku kalendarzowego?

Mogłoby się wydawać, że pogoda w Australii w styczniu będzie niekorzystna, bo w Polsce musisz zmagać się z niskimi temperaturami. Początek roku to jednak dla wielu osób najlepszy czas na odwiedzenie Australii. Średnia temperatura w dzień wynosi 26 st. C. Z kolei średnia temperatura w nocy to 18 st. C, czyli gwarancja przyjemnego ciepła. Możesz poczuć się jak latem w Polsce. Średnia temperatura wody wynosi 24 st. C. Jeśli źle znosisz zimę w Polsce, to odpocznij sobie w słonecznej Australii podczas ferii zimowych.

Kiedy najlepiej lecieć do Australii? 

Jeśli chcesz pojechać do Australii w lutym, to również możesz liczyć na idealną pogodę. W ciągu dnia temperatura powietrza wynosi tyle samo, co w styczniu, podobnie jest z średnią temperaturą w nocy i temperaturą wody. Nieco chłodniej, ale w bardzo nieznacznym stopniu, jest w Australii w marcu. Będzie to najlepszy moment na wakacje, jeśli chcesz uniknąć tłumów. Możesz liczyć na błogi spokój, atrakcyjne ceny. Urlop w Australii w kwietniu to dobre rozwiązanie, jeśli nie przepadasz za upałami. Średnia temperatura w dzień wynosi 22 st. C, a w nocy spada mniej więcej do 13 st. C. Woda jest ciepła, ma średnio 24 st. C.  

Warto przylecieć do Australii w maju, jeśli nie przeszkadza Ci średnia temperatura powietrza za dnia 20 st. C, nocą 10 st. C. Temperatura wody to zwykle 22 st. C. Średnie temperatury w Australii w czerwcu to 17 st. C w dzień i 8 st. C w nocy. Zmniejsza się liczba godzin słonecznych do sześciu. Warto wybrać się do Australii w lipcu, jeśli preferujesz chłodniejszą pogodę. Najczęściej temperatura oscyluje w granicach 16 st. C za dnia i nocą spada do 6 st. C. Z kolei temperatura wody wynosi około 21 st. C.

Kiedy jest najlepszy sezon turystyczny w Australii? Może podczas letnich dni?

Australii w sierpniu jest nieco cieplejsza niż w lipcu. Liczba godzin słonecznych wzrasta do ośmiu. We wrześniu możesz już liczyć na 20 st. C w dzień, ale nocą nadal jest chłodno, bo tylko 10 st. C. Jeśli planujesz podróż do Australii w październiku, to czekają na Ciebie średnie temperatury 22 st. C za dnia i 12 st. C nocą. Z kolei Australii w listopadzie zapewnia bardzo dobrą pogodę. W dzień są średnio 23 st. C, nocą temperatura zwykle nie spada poniżej 15 st. C. Wakacje w Australii w grudniu to dobry pomysł, bo średnia temperatura wody wynosi 22 st. C. Za dnia są najczęściej 25 st. C, a w nocy jest 17 st. C.

Jeśli chcesz lecieć do Australii, to najlepiej zapoznaj się najpierw z pogodą długoterminową. W ten sposób dowiesz się, jakich możesz się spodziewać warunków atmosferycznych. Jeśli lubisz ciepłe dni i noce, to w styczniu jest idealna pogoda w Australii. Temperatury spadają w okresie wakacyjnym, od czerwca do sierpnia robi się najchłodniej.

Bartek (25)

Jest zapalonym podróżnikiem i fotografem, którego pasja do odkrywania nieznanych zakątków świata stała się fundamentem dla tego bloga. Dzięki swoim licznych podróżom, Bartek dzieli się z czytelnikami unikalnymi historiami i praktycznymi poradami, inspirując ich do własnych przygód. Jego misją jest pokazywanie, że podróżowanie
to najlepsza forma edukacji i rozwoju osobistego.